2taj.net to strona całkowicie prywatna. Administrator strony wymaga wyłączenia blokerów skryptów w tym blokerów reklam (m.in. AdBlock).
Jeśli nie używasz takich programów spróbuj odświeżyć stronę (F5 lub CTRL+F5)

Dlaczego?

Internet służy nam do wyszukiwania informacji, pracy, rozrywki. Ciężko wyobrazić sobie nasze życie bez dostępu do Internetu, bez niektórych stron i serwisów.

Każdy z nas bardzo chętnie korzysta z zasobów i możliwości, jakie daje Internet – lecz, czy wykorzystując informacje zgromadzone na stronach, czytając artykuły, wiersze, słuchając muzyki, ogółem – korzystając z zasobów danej strony, zastanawiamy się, ile czasu pracy potrzebne było, aby ją stworzyć?

Ci, którzy posiadają własną stronę www, wiedzą ile czasu i pracy włożyli, aby dana strona powstała. Są to bardzo często długie godziny, zarwane noce i nierzadko – znaczne sumy pieniędzy. My, użytkownicy – bardzo chętnie z tego korzystamy, w końcu jest to dla nas. Jak skończymy, wyłączamy dane okno przeglądarki i zadowoleni, przechodzimy na następną stronę.

W Polsce jest zwyczaj „nieklikania” w reklamy. Począwszy od omijania reklam szerokim łukiem do (w przypadku zainteresowania) pospiesznego wpisywania danego adresu strony www, umieszczonego na bannerze w pasek wyszukiwania.

A wszystko po to, by „nie kliknąć” - by przypadkiem osoba, która stworzyła daną stronę dla nas, nie miała z tego przypadkiem jakiejkolwiek wdzięczności czy korzyści...

Jednak, jeżeli korzystamy z czegoś, ktoś się dzieli z nami swoją wiedzą, pracą, daje nam takie czy inne możliwości, dlaczego nie mamy w jakiś sposób podziękować jej twórcy i kliknąć w jakąś reklamę?

Nic nas to kliknięcie nie kosztuje, więc dlaczego tak po prostu nie kliknąć w reklamę na stronie, z której korzystaliśmy?

Ile kliknięć wykonujemy zupełnie bez sensu, więc dlaczego nie kliknąć by w reklamę i w ten sposób podziękować autorowi witryny, za możliwość korzystania z niej? Za pracę włożoną w stworzenie strony?

Przecież właściciel danej strony nie dorobi się na tym wielkich pieniędzy, ponieważ są to raczej groszowe sprawy. Jednak być może dzięki większej ilości kliknięć w reklamy, będzie to mogło choć w części pokryć koszty utrzymania witryny i zmotywuje jej autora do dalszego rozwoju strony – ponieważ wtedy będzie widział, że ma to sens.

Wszyscy bardzo chętnie korzystamy ze stron internetowych, ponieważ zgromadzone tam informacje są udostępnione dla nas, bezpłatnie. Lecz strony internetowe utrzymują się dzięki reklamom. Jeśli reklamy nie będą przynosiły nie tyle zysków, co choć w części starczyłyby na pokrycie kosztów utrzymania strony, to już w bardzo niedługim czasie większość serwisów będzie płatna.

Dobrym tego przykładem będzie radio Last.fm, Spotify czy system Piano – przez długi czas korzystanie z tych stron było bezpłatne, jednak w tej chwili dostęp do serwisu trzeba wykupić.

I niedługo będzie tak z większością witryn – jeśli będziemy chcieli mieć dostęp do danych serwisów, funkcji czy informacji, będziemy musieli wykupić dostęp.

Także, jeśli nie zmienimy swojej postawy – może nas to uderzyć po kieszeniach – ale wtedy będzie za późno.

Nie chodzi mi tutaj o reklamowanie konkretnej strony internetowej.

Mniejsze strony internetowe, blogi – których twórcy dzielą się z nami swoimi zainteresowaniami, zgromadzoną wiedzą. Są serwisy internetowe umożliwiające nam choćby zamieszczanie ogłoszeń, czy też katalogi internetowe.

Warto klikać w reklamy, ponieważ dzięki temu i dla nas będzie to z pożytkiem. Ponadto, przecież nic za to nie płacimy – NIC NAS TO NIE KOSZTUJE ! A może dzięki temu zyskamy - wartościowe materiały, wiedzę, którą inni będą chcieli się z nami podzielić.

A więc od dziś, kiedy znajdziesz jakąś fajną stronę, ciekawe materiały czy możliwości, kliknij w reklamę na tej stronie. Niech to będzie takie swojego rodzaju "Dziękuję" dla kogoś, kto stworzył daną stronę i udostępnił nam jej możliwości. Kliknięcie przecież nic Cię nie kosztuje, a może wiele zmienić - tak jak uśmiech !

A więc zacznijmy od dziś – KLIKAMY W REKLAMY zamiast je blokować!

Kostka Rubika wynaleziona została przez Ernő Rubika w 1974 roku. Zabawka ta zyskała sobie ogromną popularność na całym świecie. Sprzedano setki milionów egzemplarzy. Kostka dorobiła się wielu podróbek i przeróbek, które miały urozmaicić zabawę. Najpopularniejszą jej wersją jest jednak nadal wersja pierwotna - sześcian z pokolorowanymi ścianami.

Istnieje mnóstwo technik układania kostki. Samo ułożenie końcowe doczekało się również wielu ciekawych rozwinięć polegających na uzyskiwaniu różnorodnych figur geometrycznych budowanych za pomocą kolorów.

Kostka Rubika składa się z 26 sześcianów - pól. Jednak fakt, iż część z nich jest połączona (nietrudno rozebrać kostkę, by się o tym przekonać), tak więc ogólnie Kostka Rubika zawiera 21 części.

Tak skromna ilość elementów kostki 3D czyli 3x3x3 nie przeszkadza w tym, aby istniało całe mnóstwo różnych ustawień. Ktoś je policzył i dla klasycznej Kostki Rubika jest to 43 252 003 274 489 856 000, czyli całkiem sporo jak na "prostą" grę logiczną.

Nie jest to jednak problem dla prawdziwych rubikomaniaków. Najlepsi gracze dawno przekroczyli granicę minuty w jej układaniu. Najwięksi mistrzowie potrzebują na to zaledwie kilkunastu sekund.

Samo nauczenie nie sprawie wiele kłopotów, a jednak układanie Kostki Rubika daje tak wiele przyjemności, że do dzisiaj wciąż się ją układa i organizuje dziesiątki zawodów w jej układaniu.

Strona 2taj.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem